Hikaye : Sevgi Programı Kurlumu

Müşteri: Çok fazla teknik bilgim yok. SEVGI yüklemek için ne yapmam gerekiyor?

Yetkili: İlk olarak KALBIM dosyasını açmanız lazım. Açtınız mı?

Müşteri: Evet açıldı. Ancak su anda GEÇMİŞ_ACILAR.EXE, DÜSÜK_GÜVEN.EXE, HASET.EXE VE GÜCENME.EXE isimli programlar da çalışıyor. Onlar çalışırken SEVGI yükleyebilir miyim?

Yetkili: Problem değil. Yüklediğiniz anda SEVGI otomatik olarak GECMIŞ_ACILAR.EXE’yi silecektir. Gerçi bir süre geçici hafızada kalabilir ama artık diğer programları etkilemez. SEVGİ er veya geç DÜSÜK_GÜVEN.EXE’yi silerek YÜKSEK_GÜVEN.EXE isimli bir modül yükleyecektir. Ancak siz,HASET.EXE VE GÜCENME.EXE’yi mutlaka kendiniz kapatmalısınız. Bu programlar SEVGI’nin yüklenmesine engel olurlar. Onları kapatabilir misiniz lütfen?

Müşteri: Tamam kapattım, SEVGI otomatik olarak yüklenmeye başladı. Bu normal mi?

Yetkili: Evet ama unutmayın ki bu sadece temel program. Üst sürümlerinin yüklenmesi için başka KALP’lerle bağlantı kurmanız gerekiyor.

Müşteri: Haydaa… Daha şimdiden hata mesajı verdi. Ne yapmam gerekiyor?

Yetkili: Mesaj ne diyor?

Müşteri: Hata-412! Program iç sistemde çalışmıyor! Bu ne demek?

Yetkili: Endişelenmeyin, bu çok rastlanan bir sorun, çözümü de var. Hata mesajı, SEVGİ programının başka kalplerde çalışmaya hazır olduğunu ancak sizin kalbinizde çalışmadığını söylüyor. Biraz karmaşık bir Programcılık dili oldu galiba… Sade bir dille söyle diyor:
“Programın başkalarını sevebilmesi için önce sizin kendi sisteminizi sevmeniz gerektiğini” söylüyor.

Müşteri: Peki ne yapmam gerekiyor?

Yetkili: “Kendimi Kabullenme” isimli dosyanın içinde bulacağınız KENDINI_AFFETME.DOC, KENDINE_GÜVENME.TXT, DEGER_BILME.TXT VE YILLIK.DOC isimli dosyaların üzerine tıklayıp hepsini KALBIM dosyasına kopyalayın.

Müşteri: Tamam. Başka bir şey var mi?

Yetkili: Şimdi çalışacaktır gerçi ama, biz ilerisi için de tedbir alalım… SUREKLI_KENDINI_ELESTIR_HAYATI_ZEHIR_ET.EXE diye çok uzun isimli bir dosya vardır. Onu bütün sistemde tarayın ve gördüğünüz her dosyadan silin, sonra çöp kutunuzdan da atarak tamamen kaybolduğundan emin olun!

Müşteri: Yaptım. Hey harika… Neler oluyor?.. KALP temiz dosyalarla doluyor. GÜLÜMSEME.MPG monitöre geldi. SICAKLIK.COM, BARIS.EXE ve MEMNUNIYET.COM hepsi KALP’e yerleşiyor.

Yetkili: Güzel, demek ki SEVGI yüklendi ve çalışıyor. Su andan itibaren her şeyle başa çıkabilmeniz gerekiyor. Yalnız telefonu kapatmadan önce son bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.

Müşteri: Nedir?

Yetkili: SEVGI programı ücretsizdir. Onu ve onun tüm modüllerini tanıştığınız herkese verin. Karşılığında onlar da başkalarıyla paylaşacak ve sonunda size tertemiz modüller olarak dönecektir… Mutluluklar…

Müşteri: Teşekkürler. Size de mutluluklar…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.